Hydrokolonoterapia, oczyszczanie jelita grubego

niedziela, 12 czerwca 2011

Hydrokolonoterapia - co to jest?


Hydrokolonoterapia to płukanie a zarazem oczyszczanie jelita grubego. Podczas zabiegu pompowana jest woda pod odpowiednim ciśnieniem przy użyciu specjalnego i atestowanego urządzenia.

Wprowadzenie

Hydrokolonoterapia ma za zadanie oczyścić jelito ze zgromadzonych złogów i resztek pokarmowych a także toksyn. Jak twierdzą specjaliści, u człowieka po 40. roku życia w jelitach osadza się nawet do 15 kg tzw. kamieni kałowych, które człowiek nosi przez całe dorosłe życie. Prof. Michał Tombak tłumaczy czym są kałowe kamienie. - " Niestrawione resztki pokarmu dostają się do jelita grubego, oddzielają się od strawionego pokarmu, zlepiają się w bryłkę, nazywaną kamieniem kałowym". Ponadto, znany profesor przytacza obrazowo, czy są dla nas jelita. Według niego, jelito grube to doniczka, a zjedzony przez nas pokarm to nawieziona gleba. Człowiek - to taka roślina. W jaki sposób się odżywiamy ma odzwierciedlenie w naszym samopoczuciu i kondycji zdrowotnej. Specjalista ostrzega, że bryłki kałowe stale się powiększają. Otóż niestrawiony pokarm stopniowo przylepia się do nich, przez co kamienie są co raz większe. Co ciekawe, owe "głazy" są zlepkiem wszelkiej maści brudów. Wyobraźmy sobie, co to oznacza dla nas samych!

W konsekwencji, z zanieczyszczonego jelita do organizmu cały czas docierają toksyny, metale ciężkie i zgubne dla naszego organizmu substancje. Jednymi z sygnałów upośledzenia naszego jelita są częste zaparcia, wzdęcia i gazy. Szary, żółtawy lub biały nalot na języku.


Hydrokolonoterapia

Aby wyeliminować przykre dolegliwości, ludzie od starożytności próbują oczyszczać na różne sposoby swoje jelita. Hydrokolonoterapia to nowoczesny zabieg a zarazem odpowiedź na domowe lewatywy.  Do jelita grubego pacjenta jest powoli wprowadzana podgrzana i przefiltrowana woda pod ciśnieniem odpowiednio regulowana przez personel medyczny. Obecnie zabieg wykonuje się w odpowiednio przygotowanym gabinecie, bądź ośrodku SPA. Pacjent zostaje umieszczony odpowiednim miejscu do leżenia z lekko ugiętymi nogami. Pielęgniarka przez odbyt wkłada kilkucentymetrową rurkę, przez która wpływa woda. W trakcie zabiegu wykonuje się masaż brzucha, aby odpowiednio rozprowadzić płyn w jelicie grubym. Czas trwania Hydrokolonoterapii, to około 45 minut. Zabieg nie jest bolesny.

hydrokolonoterapia
hydrokolonoterapia

0 komentarze:

Prześlij komentarz